EPİLEPSİ TÜM YÖNLERİYLE PAYLAŞILACAK


Epilepsi tüm yönleriyle tartışılacak

11.2.2017 10:50

Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği, epilepsiyi hukuksal, toplumsal ve psikolojik yönleriyle ele almak amacıyla sempozyum düzenlemeye hazırlanıyor
Epilepsi Hasta ve Yakınları Derneği, epilepsiyi hukuksal, toplumsal ve psikolojik yönleriyle ele almak amacıyla sempozyum düzenlemeye hazırlanıyor. Dernek dün hastalığa dikkat çekmek amacıyla yaptığı basın toplantısında 13 Şubat Pazartesi Dünya Epilepsi Gününde olacak sempozyumun da duyurusunu yaptı.
Epilepsi Hastaları ve Yakınları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Öztürk, İstanbul’da birçok yerde epilepsi ile ilgili psikolog, avukat ve nörologlar desteğiyle seminerler düzenlediklerini anlattı.
Amaçlarının, epilepsi hastalığının halka tanıtılması ve epilepsi hastalarının çalışma hayatına kazandırılması olduğunu belirten Öztürk, bu doğrultuda yapacakları sempozyumun ayrıntılarını da paylaştı: 13 Şubat Pazartesi günü Dünya Epilepsi Gününde, Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 12:30-16:15 arasında Epilepsi Sempozyumumuz yapılacak. Başta Türk Epilepsi ile Savaş Derneği olmak üzere, Türkiye Psikatristler Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve UCB İlaç Firması iş birliği ile gerçekleşecek. Temamız Epilepsi ve İş. Halkımız bu hastalık konuda pek bilinçli değil. Amacımız; epilepsi hastalarına karşı yanlış davranışların önüne geçerek doğruları anlatmak ve hastaların yaşam kalitelerini yükseltmektir.
https://www.aydinlik.com.tr/saglik/2017-subat/epilepsi-tum-yonleriyle-tartisilacak

   

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Epilepsi hastaları ne engelli ne sağlıklı görülüyor

EPİLEPSİ HASTALARININ SÜRÜCÜ EHLİYETİ ALMALARI İLE İLGİLİ YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK İÇİN HAZIRLANMIŞ OLAN ÖNERİ TASLAĞI