Avcılar'da gerçekleşen Dünya Epilepsi Günü Seminerii...
Dünya Epilepsi Günü’nde Avcılar’da ‘farkındalık’ semineri

Avcılar Belediyesi, bu yıl 11 Şubat gününe denk gelen Dünya Epilepsi Günü’nde Zübeyde Hanım Nikah Sarayı'nda ‘Epilepsi Farkındalık Semineri’ düzenledi

www.ebrununsozlugu.com

Avcılar Belediyesi, bu yıl 11 Şubat gününe denk gelen Dünya Epilepsi Günü’nde Zübeyde Hanım Nikah Sarayı'nda ‘Epilepsi Farkındalık Semineri’ düzenledi.
Türkiye Epilepsi ile Savaş Derneği ve Avcılar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 11 Şubat Dünya Epilepsi Günü’nde epilepsi hastalığına sahip bireylerinin, sosyal, ekonomik ve toplumsal hayata katılımını kolaylaştırmak ve epilepsi konusunda farkındalık yaratmak için düzenlenen seminerde vatandaşlara epilepsi ile ilgili genel bilgiler verildi. Ayrıca epilepsinin nedenleri ve çeşitleri, belirtileri, kriz anında neler yapılıp neler yapılmayacağı gibi önemli noktalar da anlatıldı.
Nörolog Dr. Mehmet Mustafa Ufacık, Psikiyatrist Mehtap Sarıoğlu ve Psikolog Nebil Özyiğit’in konuşmacı olarak yer aldığı seminere Avcılarlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Epilepsi, sinir hücrelerinde geçici olarak meydana gelen anormal elektriksel aktiviteler sonucu beynin normal aktivitesinin bozulması ile oluşan klinik bir durumdur. Halk arasında “Sara Hastalığı” olarak da bilinen epilepsi, kendini nöbetler-krizler ile göstermektedir. Epileptik nöbet gerçekleştiğinde hastada gelip geçici bilinç kaybı veya farklı özelliklerde belirtiler olmaktadır. 
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Epilepsi hastaları ne engelli ne sağlıklı görülüyor

EPİLEPSİ HASTALARININ SÜRÜCÜ EHLİYETİ ALMALARI İLE İLGİLİ YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK İÇİN HAZIRLANMIŞ OLAN ÖNERİ TASLAĞI